Kurs TipiÜcretli Kurslar
DateMar 4, 2015 - Mar 18, 2015
Süre15 Gün
LokasyonKadiköy
Ücret500 TL

Kaygı Sorunları

Name

Lastname

Email

Phone

Address

Additional Note

Amount

Total Price

notice
loading

İletişim Önkayıt Oluştur

Kaygı Sorunları

Name

Lastname

Email

Phone

Address

Additional Note

Amount

Total Price

notice
loading

Kaygı, kişinin bir uyaranla karşı karşıya kaldığında yaşadığı, bedensel, duygusal ve zihinsel değişimlerle kendini gösteren bir uyarılmışlık durumu olarak tanımlanır.
Her duygu gibi kaygı da kişinin yaşamını sürdürebilmesi için ve yaşamdan doyum alabilmesi için gereklidir. Öyleyse amaç, kaygıyı tümüyle ortadan kaldırmak değil, kaygıya yenik düşmemek ve yaşanan kaygıyı belli bir düzeyde tutarak onu kendi yararımız için kullanmaktır. Normal düzeydeki bir kaygı kişiye istek, kararlılık, motivasyon ve enerjiyi daha etkin kullanma gibi olumluluklar katarak performansını yükseltme açısından yardımcı olur.
Sınavlar öncesinde öğrenilen bilginin, sınav esnasında etkin bir biçimde kullanılmasına engel olan ve başarının düşmesine yol açan sınav kaygısı, genellikle sınav sonucuna ilişkin olumsuz düşünce, inanç ve beklentilerden kaynaklanır.
Yani kaygıyı ve stresi arttıran, bir durumun kendisinden çok onu değerlendiriş biçimimizdir. Burada da doğru ve akılcı olmayan düşünce biçimimiz devreye girer ve bizi hem psikolojik hem de fizyolojik bakımdan olumsuz etkiler. Bu durumda, zihninizin ürettiği bu olumsuz düşüncelerin tutsağı olmaktan kurtulursanız, endişelerinizin azaldığını ve artık bedeninizden gelen sinyallerin de eskisi kadar olumsuz yorumlamadığınızı göreceksiniz.
Günlük dilde sıkça kullandığımız motivasyon kişinin amacına, hedefine yönelik gösterdiği çabaların tümüdür. Hedefe ulaşmak çaba ve bu çabanın sürekliliği ile mümkündür. Dolayısıyla başarılı olmak adına motivasyon önemli bir süreci ifade eder ve bu süreci etkin bir şekilde yönetmek mümkündür.
Eğitimimiz içerisinde olumlu düşünme becerisi kazanmanıza yardımcı olacak tekniklerle başarınızı, motivasyonunuzu olumsuz etkileyen kaygınızı ortadan kaldırarak, düşüncelerinizin daha kontrollü hale gelmesine, daha pozitif düşünüp, yaşam enerjinizi arttırmanıza yardımcı oluyoruz.
Herhangi bir işte, durumda motive olabilmek, kaygı ve stresten uzaklaşıp, yaptığımız işe tam anlamı ile odaklanabilmek, potansiyelimizi en üst düzeyde kullanabilmek, zihninizi kemiren olumsuz düşüncelerden sıyrılabilmek için size sunacağımız özel tekniklerle (NLP, EFT, Basit Meditasyon ve Nefes Egzersizleri) kendi kişisel motivasyonunuzun yöneticisi olacaksınız.
Program süresi: 4 gün, Günde 1 saat